Text copied!
CopyCompare
Le Devleskero Lav Andre Romaňi Čhib 2019 - Jonaš

Jonaš 3

Help us?
Click on verse(s) to share them!
1Akor o lav le RAJESKERO avľa dujtovar ko Jonaš:
2“Ušťi a dža andre oda baro foros Ninive a zoraha phen avri ke leste oda, so tuke phenava.”
3O Jonaš ušťiľa a geľa andro Ninive, sar phenďa o RAJ. Ninive sas ajso baro foros, hoj trin dživesa kampelas les te predžal.
4Ešebno (peršo) džives o Jonaš geľa andro foros a chudľa lenge zorales te vakerel: “Mek saranda (40) dživesa a o Ninive ela zňičimen!”
5Akor o nipi andral o Ninive pačanďile le Devleske. Phende peske, hoj ľikerena o postos, a urde pes upre andro gone – le nekbarederestar dži ko nekcikneder.
6Sar pes došunďa pal oda le Niniveskero kraľis, ušťiľa upre pal peskero tronos, čhiďa tele o plašťos, urďa pes andro gone a bešľa peske andro prachos.
7Andro Ninive diňa te džanel: “Kada tumenge phenel o kraľis the leskere uradňika: te na chan ňič o manuša, aňi e džvirina, aňi o gurumňa, aňi o bakrore – te na pasinen pes, aňi te na pijen paňi.
8Ale o manuša the e džvirina pes mi uren andro gone a mi vičinen ko Del. Sako pes mi visarel peskere nalačhe dživipnastar the olestar, so keren namištes avreske.
9Ko džanel, či o Del na čerinela oda, so kamľa te kerel, a na ela leske pharo pre amende a na odvisarela pes peskera bara choľatar, hoj amen te na meras?”
10Sar o Del dikhľa, hoj pes visarde peskere nalačhe dživipnastar, avľa leske pharo pre lende a na domukľa ňič olestar, so kamľa te kerel pre lende.